liigne karvkasv 05.03.04 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Minu tütrel 14a.ülahuulel,kõrvalestal,jalad ülese välja,tuharad on karvased.Ülahuule karvu on käinud laserepilatsiooniga eemaldamas 4 korda. Tulemust küll ei näe.Minul endal on ka ülahuulel karvad, aga need on kasvama hakkanud mõne aasta eest

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Rohkenenud karvakasv on tavaliselt seotud messuguhormoonide taseme tõusuga. Puberteedieas on see teataval määral normaalne, kuid pöörduge tütrega siiski täiendavateks uuringuteks lasteendokrinoloogile (Tallinnas Kesklinna Lastepolikliinikus, Tartus TÜ Kliinikumi Lastehaiglas).
Karvakasvu rohkus on suuresti pärilik ja kui sama probleem on ka Teil ja võib-olla ka abikaasa naissugulastel, ei pruugi selle põhjuseks mingit hormonaalset nihet ilmneda. Kontrollida aga tasub siiski.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.