kas kaltsiumi vöiks otse soonde süstida kui muu ei 22.11.03 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Lp. doktor, käesoleva aasta märtsikuus opereeriti mul suurenenud struuma, patologilt sain "puhtad paberid".Önnetuseks kadus seoses op.iga mul verest kaltsium.Keegi mind selle eest ei hoiatanud, kannatasin kuni mind viidi kiirabiga haiglasse, sest tekkisid juba krambid, kaltsium oli 0,7! Nüüd on käes juba novembrikuu ja minu kaltsium on töusnud 1,01 tänu hobuseannustele - Mega-Calcium 1g Ca2+ 6 tabletti päevas! Tunnen,et mu magu ei pea sellele enam vastu, tekivad körvetised. Haiglas on kogu mu sisikond pöhjalikult läbi uuritud ja üles vöetud- ei midagi, raviarst on nöutu. Teisest küljest on mul muidugi hea meel, et minu "siseministeerium" laitmatu on, kuid mis jama see ikkagi on, et kaltsium ei imendu!? Olen tüdinenud ja lootust kaotamas, seepärast küsingi, et kas minusuguse 55.a. erieksemplari puhul oleks vöimalik kaltsiumit lihtsalt otse soonde süstida? Kui öigesti mäletan, siis kiirabi tegi seda. Ja muidugi vötan iga päev ka ühe Thyroxini nagu arst määras. Muid hädasid hetkel pole. Tänan Teid ette vastuse eest.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kaltsiumi taseme langus veres ja sellest tingitud krambivalmidus on Teie puhul tingitud asjaolust, et kilpnäärmelõikuse käigus vigastati kõrvalkilpnäärmeid (need on organid, mis paiknevad kilpnäärme läheduses ja reguleerivad organismis kaltsiumi ainevatetust). Ainult kaltsiumitablettide abil saab kõrvalkilpnäärmete talitluse häiretest tingitud kaltsiumivaegust ravida ainult väga kergetel juhtudel. Ravim, mida vajate on D-vitamiin. Seda ordineeritakse kas tahhüstiini tilkadena (õlilahus) või rokaltrooli kapslitena. D-vitamiini annus käsimüügis saada olevates preparaatides on Teie jaoks liialt väike. Teile vajalikke rohtusid oskab Teile ordineerita endokrinoloog ja temal on õigus kirjutada neid Teile ka 100% soodustusega.
Nii, et võtke kiirelt ühendust endokrinoloogiga, kes Teid kilpnnäärmelõikusele suunas ja viige vajalikud uuringud ja ravi määramine lõpule.
Kaltsiumi võib muidugi ka veeni süstida, sellise süsti toime on kiire, kuid kahjuks lühiaegne ja selline ravi kuulub siiski üksnes kiirabi praktikasse krampide puhul.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Endokrinoloogia

APIDRA süstimine

Kuidas on õige süstida APIDRAT, mul on 8 ühikut kolm korda päevas, kas süstida peale põhilist kõige suuremat söömist või kuidas ja kuidas määrata ühikute vajadust, kui toimub süst peale sööki?

Anu Ambos

Vastas dr Anu Ambos

Tere!
Apidra on lühitoimeline insuliin. Seda on õige süstida vahetult enne sööki - seega siis 8 TÜ enne hommikusööki, 8 TÜ enne lõunasööki ja 8 TÜ enne õhtusööki. Kui süstite peale sööki, suurendage ...

Loe edasi

Kilpnäärme puudumine

Tere. Mul on kilpnääre halvaloomulise kasvaja tõttu eemaldatud 15 aastat tagasi. Hiljuti hambaarsti külastusel selgus, et hambad on pehmed ja kuna ka küüned murduvad, siis arst soovitas hakata võtma lisaks ...

Anu Ambos

Vastas dr Anu Ambos

Tere!
Kilpnäärme eemaldamise järel korraldatakse asendusravi L-türoksiiniga. Tõenäoliselt tehti nii ka Teie puhul. Kui asendusravi on adekvaaltne (kilpnäärmehormoonid on asendusravi foonil korras), ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: