Adenoidide suurenemine 2a lapsel 16.03.24 / Allergoloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Ei leidnud küll õiget alateemat, küsiksin nõu , mida edasi teha antud olukorras.
Laps on 2a 2,5k poisslaps (sünd 14.12.21).
Käisin lapsega nina-, kõrva-, kurgu arstil.
1 vastuvõtul oli lapsel nohu, võeti ninakaabe - Aeroobne külv Kliiniliselt ebaoluline leid.
Samuti oli tal tugev adenoidi põletik - raviks kirjutas arst MAXITROL - Fikseeritud ravi: 5 tilk 2 korda päevas, ravikuuri kestvus 7 päeva, tilgutada ninna.
1visiit 04.03.24
Kõrva-nina-neelusüsteem, suuõõs / Nina : Ninaneel paks limane mäda
* Kõrva-nina-neelusüsteem, suuõõs / Neel : Tonsillid kerge hüpertroofia
* Kõrva-nina-neelusüsteem, suuõõs / Nina : Limaskest paksenenud
2visiit 15.03.24
* Kõrva-nina-neelusüsteem, suuõõs / Nina : Ninaneel adenoidne kude
* Kõrva-nina-neelusüsteem, suuõõs / Neel : Tonsillid hüpertroofilised
* Kõrva-nina-neelusüsteem, suuõõs / Nina : Limaskest roosa, turseta, ninakaabe- normaalne mikrofloora
Öeldi ,et adenoid on teise astme suurusega , kuid enne 3a operatsiooni teha ei saa.
Et tuleks uuesti vastuvõtule kui laps on kolme aastane ja siis tehakse lapsele röntgen ja otsustatakse kui kiire operatsiooniga on.
Rääkisin ka arstile, et lapsel on sisuliselt olnud 2a nohu olnud jutti, tõesti vaid 4-5päeva kuus saab laps lasteaias käia , nohu pikkus on tavapäraselt 2-3nädalat.
Esimene nohu oli lapsel juba 7 päevaselt - peres on suuremaid koolilapsi.
Kuid nohu on väga pidev ...ööse nohiseb ja norskab.Suu on poolavatud koguaeg.
Samuti on kõne vähesus ja häälduse ebatäpsus. Suure nohu korra laseb laps üle korrata sõnad, kohe hästi ei kuule või ei saa aru.
Kuid arst kelle vastuvõtul käisime arvas , et nohu korral al 6 päevast 7 päeva taas kasutada seda MAXITROL i tilka , et on tõenäoline , et pikale veninud nohu põhjus on alati arenev adenoidi põletik.

diagnoosiks sai laps J35.2 - NEELUMANDLI HÜPERTROOFIA
Kas tuleks konsulteerida mõne teise nina-, kõrva-, kurgu arstiga - nt , kes on spetsialiseerunud lastele?
Ja saaks operatsiooni siiski teha enne 3aastaseks saamist?

Arst vastas:

Kaja Julge

dr Kaja Julge

Pediaater

SA Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere,

Minu soovitus on teha ka allergia uuringud. Sageli on abi ninahormooni kasutamisest, kuid seda otsustatakse peale uuringuid.

Heade soovidega,
Kjulge