Beebi higistamine 23.10.23 / Allergoloogia

Külastaja küsib:

Tere! 9kuusel beebil süües pea märg otsas. Ikka korralikult, tilgub higist. Märkasin seda mõned kuud tagasi. Mainisin ka perearstile, tema vastus oli lihtsalt et liighigistamine. Nüüd jäi aga silma et selline asi võib ka südamerikkega seotud olla ja tekkis täitsa hirm. Kas selle puhul ka muid sümptomeid? Kas peaksin kardioloogi poole pöörduma?

Ette tänades

Arst vastas:

Kaja Julge

dr Kaja Julge

Pediaater

SA Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere,

- Koormusel higistamine ei ole südamerikke ainutunnuseks. Südamerikke korral tekib kergesti väsimus, võib olla suuümbruse sinakus, ka kaaliive ei tarvitse olla vähene ja reeglina on kuulda südamel kahin. Täpsustamiseks tehakse ultraheliuuring südamest.
- Rahhiidi üheks tunnuseks on liighigistamine, rahutus, kukla hõõrumine, koljuluude pehmenemine.
Rahhiidi osas saab perearst kontrollida.
- Haigust ei tarvitse üldse olla.

Heade soovidega,
Kjulge