Beebi mähkmed haisevad 27.10.22 / Allergoloogia

Külastaja küsib:

Tere . Küsimus selline . Beebi mähkmedel on ebameeldiv lõhn . Ei oska isegi kirjeldada milline natuke nagu seisnud natuke nagu viskab väävli lõhna. Oleme proovinud erinevaid mähkmeid ja suurendanud joogi kogust ,et välistada vedelikupuudus. Aga ebameeldiv lõhn püsib. Täna tegime uriini ribaanalüüsi seal nagu tundub kõik korras ainult ph oli 7.
Kas on lahendusi või kuidas peaks edasi toimetama ?

Arst vastas:

Kaja Julge

dr Kaja Julge

Pediaater

SA Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere,

Kui uriini analüüs on korras, ei peaks muretsemiseks põhjust olema.

Pärilike ainevahetushaiguste suhtes, mis annaksid spetsiifilise lõhna uriinile, on lapsed sünnitusmajas testitud.

Ketokehade olemasolul uriinis oleks atsetooni lõhn.

Heade soovidega,
Kjulge