Beebi söömine 04.08.23 / Allergoloogia

Külastaja küsib:

Tere

Minu kohe 10kuuseks saav beebi on alati olnud pigem kehva isuga. Saab hommikul putru, lõunal püreed ning ka õhtu lõpetame pudruga (on paremaid ja halvemaid päevi). Mure seisneb aga selles, et beebi ei suuda süüa mitte ühtegi vähegi tükilist toitu. Proov lõpeb alati selliselt, et kogu mao sisu on laual ja maas- tuleb purskena. Olen proovinud mitmeid kordi ja erinevate asjadega. Tulemus on alati üks. Ka pehme vaarikas võib seda teha. Näen, et beebi on ise väga huvitatud asjade söömisest, vahel lausa kisub käest.

Kas peaksin muretsema? Kas see jääbki nii? Beebi ju sisuliselt kohe aastane. Mida ma talle siis süüa peaksin andma- jäämegi eluks ajaks siidiste püreede peale? Kas see on mingi haigus, saab seda uurida?

Arst vastas:

Kaja Julge

dr Kaja Julge

Pediaater

SA Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere,

Kui kurguarst on andnud oma hinnangu, et kurgus, neelus probleeme ei ole, neelamine ei ole takistatud, siis tuleb lihtsalt harjutada tükilise toidu andmisega. Alguses väikeste tükkidena, kaerahelbepuder täishelvestest, tatrapuder peenestamata teradest. Seejärel on näputoit üks harjutamise viis.

Edu soovides,
Kjulge