kummalised laigud kõhul ja sääsehammustused 15.09.15 / Allergoloogia

Külastaja küsib:

Tere! Leidsin kõhult kummalisi laike, mis ei sügele ega pole muul moel endast märku andnud, ent arvan, et laigud on väga kummalised. Tahaksin teada millega on tegu ja kas peaksin pöörduma arsti juurde või tasuks lihtsalt oodata ja jälgida? Lisaks sellele olen üleni kaetud punaste kuumade, sügelevate punnidega ( ja olen üsna kindel, et tegemist on sääsehammustustega) ning kuna tean, et olen üli tundlik sääskede suhtes, siis võtsin kohe ka clarytini tablette, mis aga kahjuks mingit effekti pole ilmutanud. Kas oskaksite öelda mida teha? Saadan teile pildi nii kummalistest laikudest kõhul, kuid sääsehammustusi ei saanud kahjuks lisada.

Arst vastas:

Kaja Julge

dr Kaja Julge

Pediaater

SA Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere,

Claritine võtmist on õige jätkata, et vähendada sügelust ja sääskedest põhjustatud lööbe tõttu on see igati põhjendatud. Kahjuks pildil oleva nõgeslööbe põhjust kirjas oleva info põhjal on raske mõistatada, sest võimalusi on palju. Tegemist võib olla tavalisest tugevama reaktsiooniga sääskedele, mingi toidust või joogist põhjustatud reaktsiooniga, välistatud ei ole füüsikaline urtikaaria... Kui lööve paari päevaga ei taandu, tuleks arsti vastuvõtule pöörduda.

Heade soovidega, Kjulge