Imelikud roosakad laigud kõhul ja külgedel 31.03.13 / Allergoloogia

Külastaja küsib:

Tere
Paar nädalat tagasi täheldasin oma abikaasa kõhul ebamäärase suurusega kergelt roosakaid plekke. Kohe hakkasin muretsema ning soovisin arsti poole pöörduda (see idee eriti teda ei vaimustanud), nii et olemegi nende laigukestega juba 2 nädalat elanud. Vahel tundub, et nad kaovad ära- vahel ilmuvad tagasi, ning tundub, et need on juba külgedele üle läinud. Mõned laigud on väiksemad, mõned on suuremad: ei sügele, ketendumist pole täheldanud, kuid tundub, et üks laigukene on seest kergelt kollakas (koosneb nagu väikestest punnikestest). Ma ei tea, võib-olla kujutan juba jumal teab mida. Paar päeva tagasi käisime ühe medõe vastuvõtul, kes tegi hemoglobiinianalüüsi 171 samuti suhkruproovi, 3.3. Kaebuste kohta ütles, et see võib olla allegria (mees vahetevahel veedab aega garaziiz autot parandades). Lugupeetud doktor, kas Te saaksite sellise kirjelduse järgi öelda, kas tegu võib olla seotud allegriaga?
Unustasin öelda, et medõde soovitas sissevõta allergiavastast rohtu, kuur10 päeva. ning mingit niisutavat kreemi kasutamist. Mul on vanast ajast Diprosilaci nimeline kreem, millest, vähemalt hetkel kasu ma ei näe.
Suur tänu

Arst vastas:

Kaja Julge

dr Kaja Julge

Pediaater

SA Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere,

Allergilisele lööbele on enamasti iseloomulik sügelus.
Ka peaks allergiavastaste tablettide (antihistamiinid) nädalase kuuriga lööve vähenema või vähemalt mitte juurde tulema.
Niisutavat kreemi võiks kasutada, kuid vanast ajast seisma jäänud Diprosalic kreemi ei soovita. See sobib allergilisele lööbele, lisaks põletikuvastasele toimele on tal nn nahka silendav mõju ...kui aga säilivusaeg möödas, siis ei saa seda soovitada.
Kehapiirkonna löövete üheks põhjuseks võib olla ärritus riietest, pesuvahendist (ka voodipesu).
Õige oleks ikkagi nahaarsti vastuvõtule pöörduda, et asjale õigel ajal sobiv ravi saaks määratud. Kahjuks on löövet nägemata väga raske, sageli võimatu hinnangut anda.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Allergoloogia

Punased täpid kätel

Tere ! Mõned päevad tagasi ilmusid käele imelikud väikesed punased täpid, sügelesid vähe ning üks muutus villi taoliseks, teised on lihtsalt väiksesed punased laigud. Enam ei sügele kuid üleeile nüüd ilmusid ...

Kaja Julge

Vastas dr Kaja Julge

Kahjuks selle kirjelduse ja pildi järgi ei ole kuidagi võimalik diagnoosi panna, põhjust ära arvata ja ravi soovitada.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: