IgE näitaja üle normi 28.02.24 / Allergoloogia

Külastaja küsib:

Tere

Perearsti juurde läksime selleks, et 10-aastasel lapsel on jalgadel (kõige rohkem põlveõndlas ja hüppeliigese juures) punased, karedad ja sügelevad laigud. Neid kohti ta kratsib nii, et on verine. See probleem on juba mitu aastat olnud. Kasutame Eucerin (10% Urea lotion) ja Bepanthen Anti-Exem kreemi.

Perearst lasi teha vereproovi, mille osad tulemused on järgmised:
1) IgE üle normi 307,00 kU/l (normivahemik: <95 kU/l)
2) Segu fx1: maa-, sarapuu-, para-, kookospähkli, mandli IgE üle normi 2,26 kU/l (normivahemik: <0,35 kU/l)
3) TSH alla normi 0,52 mIU/l (normivahemik: 0,70-4,00 mIU/l)
Saan aru, et lapsel on pähklite vastu allergia. Mida see IgE näit täpsemalt näitab? TSH on seotud kilpnäärmega. Mida see normist madalam näit täpsemalt tähendab?

Ette tänades

Arst vastas:

Kaja Julge

dr Kaja Julge

Pediaater

SA Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere,

-Atoopilise dermatiidi raviks on ägedas perioodis vaja kindlasti hormoonkreemi, ainult niisutavate kreemidega kirjeldatud haigusnähte kontrolli alla ei saa. Niisutavaid kreeme tuleb kasutada regulaarselt, hormoonkreemi kuuridena ja retsepti saab kirjutada ka perearst. Nõrk hüdrokortisooni kreem on apteegis käsimüügis, ka sellest võib abi olla. Sügamist tuleb kindlasti vältida, sest kratsimine ei lase nahal paraneda.
-Üld IgE väärtus on kõrge ja pähklite paneeli IgE on positiivne. Positiivseks võivad selle testi teha üks või mitu paneeli koostisesse kuuluvast pähkli allergeenist. Täpse vastuse saab uuringu jätkamisel st ühekaupa testimisel. Tugevalt väljendunud allergia puhul on oht reageerida pähklile ka väikese koguse söömisel, sest võib tekkida anafülaktiline reaktsioon. Sellel puhul on soovitus pähkleid vältida nende võimaliku omavahelise kokkupuute tõttu pakendis/pakendamisel.
- TSH väärtuse pärast praegu muretsema ei pea, see on sisuliselt normi alumisel väärtusel. Täpsemalt saab lugeda netist nt TÜ kliinikumi kodulehelt "kilpnääret stimuleeriv hormoon", sest seda infot siia ümber kirjutada ei ole ilmselt vaja.

Heade soovidega,
Kjulge

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Allergoloogia

Lapsel IgE kõrge

Tere!

Pooleteist aastase lapse vereproov näitas IgE väärtuseks 80,9 kU/L (referents <23).

Sealjuures "kassi epiteeli, kõõma IgE" oli 0kU/L ning "Inh IgE segu: Phadiatop" oli ...

Kaja Julge

Vastas dr Kaja Julge

Tere,
See üld IgE väärtus on keskmisest küll kõrgem, kuid mitte väga oluliselt suurenenud.

Tehtud on aeroallergeenide uuring Phadiatop, mis on negatiivne. Seega on koeraallergia momendil ...

Loe edasi

ige tase põhjas , üle 200 ja kui nor peaks olema kuni 95

tere. ige tase põhjas kui teised näitajad olid normi piires. koguaeg pidev nohu mis pole tugev vaid vett tilgub ninast ja silmadest. lisaks esineb pidevalt kerget iiveldamise tunnet. Kuna saan iga kuu ...

Madis Veskimägi

Vastas dr Madis Veskimägi

Tere. Soovitan koostööd oma arstidega. Kui midagi teeb muret v on ebaselge, siis seda tuleb neilt küsida.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi

Loe edasi

Allergianäit verest

Tere. Palun öelge, kui kiiresti alaneb üld IgE näit, kui see on olnud väga kõrge ja solkmekahtlusel on tehtud läbi üks ravikuur Vermoxiga. Kui põhjuseks olid solkmed, siis millise aja möödudes võiks näit ...

Kaja Julge

Vastas dr Kaja Julge

Tere,

Nii kõrge üld IgE väärtus võib tõepoolest olla seotud Ascarisega ja seda enam kui allergia nähud on vähesed või puuduvad hoopis. Teen sel puhul Ascarise IgE testi ja selle alusel määran ...

Loe edasi

Eosinofiilid üle normi ja IgE kõrge

15a lapsel oli vereproovis eosinofiilide arv kõrge (peaaegu kaks korda normist kõrgem) ja IgE oli 2000. Palun öelge, kas nii kõrge näit viitab pigem mingi allergia olemasolule või parasiitidele. Mingeid ...

Kaja Julge

Vastas dr Kaja Julge

Tere,

Kui allergianähte ei ole, siis on väga kõrge üldise IgE väärtuse ja suurenenud eosinofiilide arvu põhjuseks tavaliselt parasiidid. Naaskelsabad ei ole pigem põhjuseks, vaja oleks teha ...

Loe edasi

Kassiallergia näitaja

Tere!

Kas Kassi epiteeli, kõõma IgE, 2.86 kU/l on pigem kõrge näitaja ja kas see tähendab, et kassiga ei ole soovitatav kokku puutuda või koos elada?

Heade soovidega

Vanda Kristjan

Vastas dr Vanda Kristjan

Tere!

Allergia standardi klassifikatsiooni järgi näitab Teie vastus mõõdukat reaktiivsust, mis mõnedel juhtudel annab inimesel allergiale iseloomulikke sümptomeid.
Kliinilises töös ...

Loe edasi

10 aastasel poisil tehtud analüüs 15.10.2020. IgE 262.0 ja eelmine analüps oli 352.0 Poisi pikkus 148cm ja kaal 58kg. On ülekaalus isu hea ja kuidagi ei saa kaalu korda. Laps on väga sportlik ja tegus.. Küsimus kas seotud kuidagi kaal ja need numbrid?

Kuidas peame edasi käituma ? Kas laps allergiline?
Kuidas kontrollida söömist , kui laps ise ka hädas sellega ja ajab isutama?
Kas need kaks asja kehakaal ja allergia on ka seotud kuidagi?

Kaja Julge

Vastas dr Kaja Julge

Tere,

Üld IgE väärtus ei ole seotud kehakaaluga. Lastel on normväärtused madalamad kui täiskasvanutel, kuid üle 100 kU/l väärtus on kõrge nii laste kui täiskasvanute jaoks. Üldine IgE väärtus ...

Loe edasi

Neiu(24) täpsustus.

Lisan veel,et tegin ka IgE,mille tulemus oli 464,perearst väitis,et täiskasvanul oleks normaalne 80,seega on minu näitaja 5 korda suurem.

Vastas dr Maire Vasar

IgE väärtus on teil tõesti mitmekordselt tõusnud. Soovitan teile endiselt lisauuringuid!

Dr. Maire Vasar

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: