Allergiline lööve kehal 21.09.21 / Allergoloogia

Külastaja küsib:

Tere.
Mure selles,et lapsel tekkis tervele kehale punaselaiguline lööve,mida on ka varem esinenud ( aastas 1-2 x ). Eelnvead korrad ei ole osanud seostada neid löòbeid millegiga,kui siis E- aineid sisaldavate kommidega.
Andsin lapsele luuderohtu ( Herbion ) röga lahtistamiseks. Kas võib olla,et tegemist on selle toote allergiline reaktsioon. Kuidas leevendada antud olukorda ja mida ette võtta,et laps saaks vaevast lahti ( et enam ei esineks tulevikus ). Kas peaks perearstiga konsulteerima,et saaks allergiatesti tegema,et teada,millega tegu ?

Ette tänades
Mures lapsevanem

Arst vastas:

Kaja Julge

dr Kaja Julge

Pediaater

SA Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere,

Pildi järgi ei ole selgelt näha, missugune see lööve täpselt on.
Ilmselt on tegemist nõgeslööbega.
Soovitus on kasutada Zyrteci või muud antihistamiini.

Lisaained ravimites, toitudes, jookides on sagedased nahalööbe põhjustajad.
Et lööbed tekivad nii harva so paaril korral aastas, siis igapäevase toiduga see ei saa olla seotud.
Toitudest on sagedamini mitteimmunoloogilise reaktsiooni põhjustajad (testidega ei saa kindlaks teha) kakao, tsitrusviljad, tomat, ketshup, viinamarjad, maasikad, kalakonserv. Ettevaatust kummi-, nätsu-, vahukommidega, värviliste jookidega.
Kui neid nn kahtlasi asju saab korraga palju, siis on suurem tõenäosus reaktsiooni tekkeks. Samas võib olla põhjuseks ka konkreetsed lisaained, kuid neid testidega kindlaks teha ei saa.

Heade soovidega,
Kjulge