Allergiline lööve? 29.01.12 / Allergoloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 23-aastane noormees, kellel on tekkinud jalgadele liivapaberi sarnane lööve ja kätel on pisikesed villid. Higistades need jubedalt sügelevad. Nad tekivad punaste laikudena.
Kas see võib olla metallitolmust tekkinud lööve? Töötan nimelt metalli lihvijana. Kas on võimalik midagi selle lööbega ette võtta, sest tundub et see läheb hullemaks?

Arst vastas:

Kaja Julge

dr Kaja Julge

Pediaater

SA Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere,

Põhjuseks võib küll olla kontakt metallitolmuga. Allergiatabletid peaksid sügelust vähendama, kuid teiste ravimite kohta ma ei oska nende nime teadmata ja löövet nägemata kahjuks nõu anda.