Ravimi tarvitamine enne allergi testi 22.08.19 / Allergoloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Perearst on suunanud mind allergoloogi juurde (dr. Luule Kits) konsultastioonile ning samuti, et teha test võimaliku allergia suhtes.

Kaebuseks on ühe ninapoole kipitus, vahest kinnisus, samuti kipitab sama poole silm, põskkoopasse kiirguv valu (olnud ka põskkoopa põletik, samas kevadel tehtud CBCT koonuskimp kompuuter näitas, et põskkoopad puhtad, käigud avarad).

Kuna lasen ühte ninapoolde 1 x päevas Avamysi, tekkiski küsimus, kui pikalt enne testi tegemist ei tohi Avamysi enam kasutada? Kuna niipea, kui Avamysi enam ei lase, tekivad sümptomid kohe tagasi , siis ongi mul mure, kui kaua peab ilma ravimita hakkama saama? Kuskilt olen kuulnud, et 2-nädalat enne testi ei tohi allergia ravimeid kasutada? Kas tõesti on vajalik nii pikk paus?

Ette tänades

Arst vastas:

Kaja Julge

dr Kaja Julge

Pediaater

SA Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere,
Enne allergia nahatorketestide tegemist tuleb nädala jooksul vältida küll allergiavastaste antihistamiini tablettide kasutamist, kuid Avamysi kasutamine on lubatud.
Heade soovideha, Kjulge

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Allergoloogia

Hingamis raskus

tere, sooviks teada kas on tasuline, kui soovin teha allergia testi? Kuna ise ei taipa, mille vastu võiks allergia olla.
Tihtipeale on õhune aeg, (kui noo nii nädalas korra see ikka juhtub) kui tunnen, ...

Vastas dr Maire Vasar

Tere!

Haigekassa poolt kindlustatud isikutele on allergiatestid tasuta, kuid peab olema perearsti suunamine allergoloogi konsultatsioonile. Teie poolt kirjeldatud paari sekundiline hingamisraskus ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: