Adenoidid 21.08.18 / Allergoloogia

Külastaja küsib:

Tere.
Juuni alguses lapsel oli nohu , mis ei tahtnud üldse ära minna , ja 2 nädala pãrast läksime perearsti juurde , kes ütles er kõik korras ja lãheb üle . Nädala pärast tuli juba kôva köha ja pördusime jälle arsti poole ja tuli välja et bronhiit. Saime antibiootikumeid nädal aega ja laps sai arati sõnul terveks . Aga mis jãi ikka see nohu. Nii veel 2 nädalat laps oli nohune ja siis läksime uuesti arsri juurde ja tema saatis meid nina-kõrva-kurguarsti juurde , kus tuli välja et lapsel on adenoidid ja tuleb minna operatsioonile . Peale seda nohu läks lapsel üle ja siiamani pole olnud .Operatsioon toimub alles märtsis. Aga nüüd umbes kuu aega on lapsel selline ärritav köha , köhahood( õhtuti enne magama minekut , päeval ka , aga mitte koguaeg) , selline köha nagu teda segaks midagi kurgus . Kas on võimalik et see on adenoididest või soovitate pöörduda näiyeks allergoloogi juurde?

Arst vastas:

Kaja Julge

dr Kaja Julge

Pediaater

SA Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere,

Teie lapsel esineva nohu ja köha põhjuseks võib tõepoolest olla ka allergia ja seepärast on soovitus pöörduda allergoloogi vastuvõtule. Kui uuringute tulemused siiski allergiat ei näita, oskab allergoloog ikkagi anda soovitusi, kuidas sellise nohu ja köha puhul käituda. Sageli aitab selgust tuua see, kuidas lapse nohu ja köha ravimitele reageerivad (kas antihistamiinid vähendavad nohu? Ventolin vaigistab köha? ninna piserdatavad hormoonpreparaadid vähendavad nina nohisemist jt). Üheaegselt võib olla ka erinevaid põhjusi st allergia koos suurenenud adenoidiga, tundlike hingamisteedega patsiendil köha põhjuseks lisaks allergiale viirus- või bakteriaalne infektsioon jne. Adenoidektoomia on alles märtsis, kuid allergoloogi vastuvõtule minge juba sügisel. Enne uurige aga allergia olemasolu kohta suguvõsas, tuletage meelde, mis allergianähte lapsel varem on olnud, sest kõige selle vastu tunneb allergoloog kindlasti huvi.
Heade soovidega, Kjulge

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Allergoloogia

Klooriallergia

Tere!

Kas on võimalik klooriallergia lapsel, kui iga kord peale basseinis käimist tekib nohu? Selle tõttu pole me ka väga palju ujumas käinud. Kui laps oli väiksem, siis oli tal tervis nõrk ...

Kaja Julge

Vastas dr Kaja Julge

Tere,

Kloor võib tekitada ärritust ja olla ka allergilise reaktsiooni põhjuseks.
Väljenduda võib see nahalööbe tekke või ägenemisena, silmade punetusena, ninakinnisuse, aevastuse, ninast ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: