Tere,mul selline mure,et lapsel on kahtlased punnid.testid on tehtud alergijad pole.punnid tulevad ja lähevad 04.05.18 / Allergoloogia

Külastaja küsib:

Tere,mul selline mure,et lapsel on kahtlased punnid.testid on tehtud alergijad pole.punnid tulevad ja lähevad

Arst vastas:

Kaja Julge

dr Kaja Julge

Pediaater

SA Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere,

Tegemist on ilmselt papuloosse urtikaariaga, mille põhjuseks on tavaliselt kas toit või putukate hammustus.
Sageli ongi allergiatestid negatiivsed, sest tegemist ei ole nn tõelise allergiaga ja ei ole IgE vahendatud allergiat. Lööbe tekke põhjuseks võivad olla histamiini sisaldavad ja vabastavad toidud, lisaained toidus. Sagedamini on põhjuseks kakao, tsitrusviljad, maasikad, kiivi, tomat, paprika jt, aga ka värv- ja säilitusained. Allergialiidu leheküljelt leiate lugemist selle kohta. Abi võib olla nädala jooksul toidupäeviku pidamisest, kuhu pandud kirja söödud toit, selle orienteeruv kogus ja lööbe teke. Seda oleks siis hea analüüsida koos perearsti või allergoloogiga.

Heade soovidega,
Kjulge