Nisu talumatus 16.01.18 / Allergoloogia

Külastaja küsib:

Tere.Kaks kuud tagasi tekkisid silmade alla punased laigud ja paistetus.Silmad olid sügelevad ja punased.Olen menüüst ära jätnud nisu tooted.See on teinud asja paremaks.Perearst arvas et mingeid teste teha pole vaja.Pean loobuma nisu sisaldavaid toodetest.Kas oleks siiski vajalik allergoloogi vastuvõtule tulla.Aitäh.

Arst vastas:

Kaja Julge

dr Kaja Julge

Pediaater

SA Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere,

Kui leidsite nii kergesti oma probleemile lahenduse, siis ei ole testide tegemine tõepoolest näidustatud.
Seni ei ole ma küll näinud patsienti, kellel nisutoodete tarbimine on üheks ja ainukeseks põhjustaks, kui silmade alla tekivad punased laigud ja paistetus. Aeg annab arutust ja uuringute tegemist saab planeerida ju ka siis, kui selgub, et nisu vältimine ikkagi olukorda ei lahenda.

Heade soovidega,
Kjulge