Imelik lööve lapse nahal 02.06.16 / Allergoloogia

Külastaja küsib:

Mõned päevad tagasi tekkis lapse käte ülemisel osal(väljaspool) ja põskede piirkonnas selline imelik punetav lööve. Sai määritud vedela talgiga, lootes et tõmbab tagasi, kui on mingi allergia. Järgmisel hommikul oli lööve läinud üle käte, kuigi näo pealt veidi paremaks tõmmanud. Tänaseks on kolmas päev ja lööve on hõivanud terve keha, kaasaarvatud jalad ja kõht ja selg jne. Lööve ei sügele,ei valuta ja puutudes ei tunne ,et oleks mingid punnid ega midagi. Üle käte tõmmates on nahk sile. Mis see võib olla? Allergia ? Haigus? Lisasin kaasa pildi.

Arst vastas:

Kaja Julge

dr Kaja Julge

Pediaater

SA Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere,

Kahjuks ei saa ainult pildi ja kaasasoleva kirjelduse alusel otsust anda. Lisaks oleks mitmeid täpsustavaid küsimusi ja ka siis ei tarvitse lõplik põhjus selgida,
Kjulge