Villid kätel 30.05.16 / Allergoloogia

Külastaja küsib:

Minu 13 aastasel lapsel on tekkinud peopesadesse villid. Lisasin ka pildi. Millega võiks olla tegu?

Arst vastas:

Kaja Julge

dr Kaja Julge

Pediaater

SA Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere,

Ainult käe pildi järgi diagnoosi panek ei ole võimalik. Vaja oleks täpsemalt haiguse tekke, naha teiste piirkondade leiu, muude haigusnähtude kohta teada saada...
Kõige enam jääb mulje, et tegemist on kontaktreaktsiooniga. Millega on käed kokku puutunud - kemikaalid? taimed? liimid? värvid? ehitusmaterjalid? Samasugune leid on ka düshidrootilise ekseemi korral.
Abi on tugevatoimelisest hormoonsalvist (nt Elocon, Cutivate), bakteriaalse põletiku lisandumisel kombinatsioon antibakteriaalse preparaadiga (nt Fucicort). Neid saab retseptiga.

Kjulge