Tolmulesta allergia 29.12.15 / Allergoloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Tolmulesta allergia puhul on määratud allergoloogi poolt Avamys ninasprei, mis päris hästi aitab.
Kas antud ravimit võib kasutada raseduse ajal, kas või paar korda kuus? Rasedust on 14 nädalat, esimeste nädalate ajal paar korda sai kasutatud antud ravimit.
Ette tänades vastuse eest.

Arst vastas:

Kaja Julge

dr Kaja Julge

Pediaater

SA Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere,

Paikselt nt ninna piserdatavatel ravimitel kogu organismile toime praktiliselt puudub ja seepärast võite ninahormooni kasutada. Kui saate harvade kasutuskordadega hakkama, ei pea muretsema, et sellest oleks kahjulik toime lapsele. Kui Avamys toimis paremini, eelistage seda. Lisaks kasutage nina limaskesta loputuseks meresoolavett ja püüdke olla võimalikult tolmulestavabas keskkonnas. Nõuandeid tolmulestade vähendamiseks leiate allergialiidu leheküljelt ja voodipesu vahetus ning koristamine oleks hea sokutada kellelegi teisele!

Heade soovidega,
Kjulge