Imelik ollus ninas. Kas võib olla allergist? 21.07.15 / Allergoloogia

Külastaja küsib:

Tere,

Nina üks pool pidevalt kinni ja kurgus/ninas haisev röda. Väga arva saab selle välja köhida või nuusata. Kas see võib allergi olla?

Arst vastas:

Kaja Julge

dr Kaja Julge

Pediaater

SA Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere,

Allergia võib põhjustada ninakinnisust, vesist eritist, aevastamist. Põhjuse saab kindlaks teha nahatestidega või verest IgE antikehade sisalduse määramisega.
Ninahormoonid aitavad kasutamise ajal, allergiat välja ravida ei ole võimalik. Kui on teada, mille suhtes allergia on, tuleb allergeenikontakti vältida ja lisaks ka vältida ärritajaid (tolm, lõhnad jt). Ravimata allergiline nohu soodustab sinusiitide teket ja sel puhul on vaja antibakteriaalset ravi. Vaheseina korrigeerimine võib olukorda kergendada, kui on tegemist lisaks allergiaga, oleks vaja teha uuringud ja edasist ravi selle alusel planeerida.
Heade soovidega, Kjulge

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Allergoloogia

Kuiv ja valus ninaneel - on see allergiast?

Muret teeb ninaneelu piirkond. Öösiti kuivab sealt justkui ära, neelates on ninaneelus selline valu, nagu oleks kuiv või katki.
Hommikul ärgates tunnen ninaneelus ebameeldivat sekreeti. Nuusates ...

Kaja Julge

Vastas dr Kaja Julge

Tere,

Minu soovitus on kõigepealt külastada kurgu-nina-kõrva-arsti. Tema oskab anda objektiivse leiu alusel ravisoovitused ja hinnata allergoloogiliste kordusuuringute vajadust. Varasemast ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: