Rähmased silmad 14.05.14 / Allergoloogia

Külastaja küsib:

Laps on 2,5 aastane ja pidevalt on mured vesise-rähmase silmaga. Alguses on silmad vesised ja siis varsti ka rähmased. Käisime jaanuaris ka pisarakanalite sondeerimises. Peale mida olid silmad mõni aeg korras. Alates aprillist asi muutus taas, silmad jälle vesised ja rähmased. 30 aprill saime silmatilgad (antibiootikumid), ravi kestis 7 päeva, mil silmad olid ka ilusasad. Kohe peale ravi lõppemist hakkas mure uuesti ja juba paari päeva pärast olid silmad rähmased, nüüdseks juba väga hull - une ajal tekib rähma nii palju, et kui laps ärkab, siis silmad kinni kleepunud. Silmad ei puneta ja laps ei süga ka neid. Silmaarst soovitas allergoloogi juurde pöörduda. Allergoloogi juurde saime aja 13. august, aga mida seniks teha? Uurin, et kas te oskate sellise kirjelduse peale öelda, et mida me teha võiksime? Laps käib lasteaias ja seal tekib seda rähma veel eriti palju (üldjuhul seal probleem ka hakkab). Kodus nädalavahetustel on asi palju rahulikum. Nüüd laps maal ja asi ka päris hull. Kas võib olla allergiline reaktsioon näiteks kasetolmule? Küsimust tekitab see, et tavaliselt kirjeldatakse allergilist reaktsiooni, et silmad punased ja kipitavad - neid vaevuseid aga meil ei ole.

Arst vastas:

Kaja Julge

dr Kaja Julge

Pediaater

SA Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere,

Arvan küll, et oleks õige teha allergoloogilised uuringud. Alati ei ole sümptomid ühtmoodi ja reaktsioon erinevatele põhjustele võib ka mõnevõrra erineda. Perearst saab registreerida erakorralisele vastuvõtule lühikese ooteajaga.