2aastasel lapsel näol lööve 22.03.13 / Allergoloogia

Külastaja küsib:

Tere! Minu 2aastasel lapsel tekkis jaanuaris põse peale kare punane laik ja kulmu alla kare laik. Algus määrisin kodus Bepantheniga, aga see ei aidanud, läksime perearsti juurde ja tema määras Sibicort kreemi. Kulmu alt kadus laik ise ära, põsele määrisime siis Sibicorti, mõni päev oli punetus tagasi tõmmanud, mõni päev oli jälle punane. Nüüd on sellest möödas juba üle 2kuu ja see "lööve" on järgmine: naha all punane laik ja naha peal väikesed villid. See punane laik vahepeal kaob ära ja siis tuleb tagasi. Olen proovinud Sibicorti, Bepantheni ja tsinkspreid, miski ei tee paremaks. Pöördusin uuesti perearsti poole ja tema arvamus oli, et siis on külma kahjustus...see ei ole võimalik, tal ei saa olla külmakahjustus. Mis on teie arvamus?

Arst vastas:

Kaja Julge

dr Kaja Julge

Pediaater

SA Tartu Ülikooli Kliinikum

Löövet nägemata on raske sellele hinnangut anda, sest tegemist vaid ühe laiguga, mis ei ole iseloomulik allergilisele lööbele. Kui Sibicortist olete abi saanud, võite seda kasutada lööbe kadumiseni ja edasi kreemitada lööbe kohta igapäevaselt niisutava kreemiga. Kui tekib uuesti vähenegi punetus, kasutage uuesti Sibicorti, oootamata ära villikeste teket. Loodetavasti laheneb probleem paari nädala jooksul.