Kõhul punnid 20.11.12 / Allergoloogia

Külastaja küsib:

Tere.

Räägin kõigepealt enda taustast. Olen 8 aastat põdenud angiini ja sellel suvel võeti kurgukae proov, olen antibiootikume tarvitanud viimasel kahel aastal, arvan, et 7-10 korda aastas (4. detsember mandlioperatsioon), lisaks kuu aega tagasi lisandus ka põiepõletik, jälle võtsin perearsti poolt antibiootikume ning kõrvale apteegist turgutavaid ravimeid. Ostsin juurde ka piimhappebakterid, kuna kõht ei käi nii läbi enam kuidas peaks, olen neid umbes 2 nädalat võtnud. Lisaks ostsin umbes kuu aega tagasi meedias praegu palju reklaami saanud Arieli pesugeelikapsleid, mida kasutasin umbes 2-3 nädalat, seoses selle väga vänge lõhnaga otsustasin minna Mayer sensitivi pulbri juurde tagasi. Mõte, miks ma Teile kirjutan. Aga sellepärast, et mul ei ole kunagi olnud allergiaid ja nüüd on toimumas midagi imelikku. Kui umbes 2 nädala eest tekkisid mu kõhule umbes sentimeetrise diameetriga punased laigud, mis seest veidi lohkus ja karedad (lööve?), siis nüüd on paari päeva jooksul tekkinud kõhule palju pisikesi punne ja kõhul on tugev kihelustunne. Olen mures, kas asi on allergias või mõni organ annab märku endast? Mis on üldse Teie soovitus?

Arst vastas:

Kaja Julge

dr Kaja Julge

Pediaater

SA Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere,

Kirjelduse järgi on antud olukorras üsna raske lööbele hinnangut anda, millest see võiks olla tingitud ja kas üldse tegemist allergiaga. Arvan, et kõige parem oleks löövet näidata nahaarstile ja tema otsustab uuringute vajaduse ja oskab määrata ka vähemalt esialgse ravi.