vähk 19.11.08 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Palun oelge mida tähndab 3-as staadium (vähk asub kurgus).kas seda on veel võimalik hävitada.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

kKsvaja korral ei räägi me hävitamisest vaid eemaldamisest. III staadium tähendab kasvaja levikut juba lümfisõlmedesse. Põhimõtteliselt sellises staadiumis on kasvaja eemaldatav. Sellele kaasneb veel kiiritusravi. Kahjuks on III staadiumi kasvaja raviefekt tihti ajutine - kasvaja võib mõne aja pärast tagasi tulla.