põlv- 30.06.22 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

ACL-is on vana G 2-3 vahesumma rebend.Radiaalne rebend mediaalse meniski tagumises sarves juuretasandi lähedal. Tagumises sarvekeha piirkonnas kompleksne alumine, ülemine ja välimine rebend. Meniski korpuseosa ulatub osaliselt väljapoole liigeseruumi.Külgmise meniski tagumises sarves on pehme, vana pikisuunalise rebendi jaoks sobiv muutus.Ulatuslikud G 3 kahjustused tibiofemoraalse liigese mediaalsetes luudes. Külgmised kõhred on paremini säilinud. Kerge osteofütoos mediaalse rõhuga.Põlveliigeses on parajalt palju hüdropsi. Sünoviaalne paksenemine suprapatellaarses süvendis.

Silmapaistev mediaalne plika, mis kaldub distaalselt patellofemoraalses liigeseruumis.

Bakeri tsüstis on umbes 7 cm pikkune ja umbes 2,5 cm paksune vedelikukogum.PCL, MCL ja LCL on tavalised, nagu ka sirutajakõõlused.

Popliteuse ja reie biitsepsi kõõlused on kujutatud tervena.

Reieluu distaalses osas mitu väikest enostoosi, muidu on luu signaalistruktuurilt korrapärane.

PF kõhred on normaalsed.

Põlvepiirkonna bursas ei ole lisavedelikku.

Eesmised rasvapadjad on standardsed.

käisin ise magneti kuvaukses ja tiagnoos on selline

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Vajate ortopeedi abi, võimalik operatiivset vahelesegamist.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Üldkirurgia

Põlv

Kukkusin kruusapeal ja nüüd on põlv katki ja olen puhastanud antiseptikuga ja sidet peal hoidnud kuid ikka tekkib mingi kollane kiht peale. Milles võib asi olla(haav on 4×2cm)

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

See on normaalne reaktsioon haava paranemisel. Kollane vedelik on koevedelik. Haavale võib peale panna joodisalvi.

Loe edasi

Põlv

Põlv valutab detsembri lõpust kuni praeguseni. Põlv on paistes ja trepist üles kriuksub põlv. Vahepeal nagu lukustub põlv ja ei saa siis liikuda.

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

EMO teema see ei ole. Vajaksite ortopeedi abi.

Loe edasi

põlve trauma

Kukkusin 11.dets. ja kukkudes põlv väändus sissepoole ja väljaspool käis valu sähvakas. Käisin kirurgil ja - põlvekeder on nihkes ning liiges ka kulunud. Esimesed nädalad ei olnud valu põlves vaid lihased ...

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Lihtne trauma peaks selle aja jooksul juba järele andma. Arvan, et vajate ortopeedi konsultatsiooni ja detailsemaid uuringuid.

Loe edasi

tehis põlveliiges.

Tere ,Selline küsimus ,mida teha kui kunst põlv ei paindu sobivalt ja lihased on paistes kuigi operatsioon oli 31.09.2014,arst pakkus välja jõuga murda põlv liikuvaks .Kardan kas see võiks aidata. Lp.

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Tegu ortopeedilise küsimusega, milles ei pea ennast eksperdiks. Soovitan juhinduda Teid opereerinud kirurgi ettekirjutustest. Kui neid ei ole, siis minna uuesti tema konsultatsioonile.

Loe edasi

Põlvesidemete vigastus ja paistetus

Tere!
Kas külgmiste põlvesidemete vigastuse korral võib paistetada terve põlv ja terve jalg,k.a labajalg ja varbad?

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Täiesti võimalik

Loe edasi

Valulik põlv pool aastat peale operatsioon.

Selline küsimus, et käisin peaaegu poola aastat tagasi põlvega lõikusel. Lõikusel paigaldati menisk uuesti kahe mediaalse kinnitusega. Peale lõikust tekkis põlve põletik ja põlv paistetas päris suurelt ...

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Teie seletrusest on raske aru saada, mis oli Teie vigastus ja mis täpselt tehti. Kuna ilmselt Te pole tulemusega rahul, siis peaks nagu midagi ette võtma. Mida ja kui palju teha annab, peaks kõige paremini ...

Loe edasi

põlv paistes

tere. .mul mõni päev tagasi läks põlv paiste, ilma mingi põhjuseta. .käisin perearsti juures, tegime vere proovid ja röntkenid ära ja need ei näidanud midagi halba kuid põlv on ikka paistes.
Milles ...

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Kui ilma põhjuseta (traumata) tekib liigese paistetus, kahtlustaksin mina esimeses järjekorras reumaatilist haigust. Kui põletikunäitajad on samal ajal normis, võib olla tegu ka mingi vana trauma tagajärgedega ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi