Verise tarretise immitsemine haavast, laparoskoopiline apendektoomia 04.06.22 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere,

mul on umbes 30 tundi möödas pimesoole laparoskoopilisest lõikusest. Ma saan aru, et see tõmmati välja naba all/sees olevast august. Millest mul siiamaani immitseb verd ja midagi väga tarretise laatset, tumepunast ollust (ilmselt rasv? Ma olen suht pekine).
Panin pildi ka juurde, lapist mis on umbes tund aega naba peal olnud.
Kas peaks muret tundma?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Operatsioonihaavast vere eritus on võimalik iga operatsiooni järgselt. Kui vere eritus jääb püsima üle 48 tunni, võiks haava näidata perearstile.