Mis rikub Nisseni fundoplikatsiooniga tehtud muhvi? 03.06.22 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Mulle tehti 3 kuud tagasi nisseni fundoplikatsioon. Kurk on jätkuvalt punane ja maos on sappi. Viimasel ajal on tekkinud ka pisut röhitsusi.
Kas jätkuvalt punane kurk, nüüd ka kerge kipitus ja kerged röhitsused on sellest , et muhv ei pea?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Nisseni fundoplikatsioon ei saagi vältida sapi sattumist makku - muhv on söögitoru ja mao vahel. Röhitiste esinemine võib küll tähendada loodud klapi mittefunktsioneerimist.