Refluks 23.12.20 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere, oleks küsimus sellise asja kohta, kas eestis teostavad refluksi operatsioonid on ainult nisseni fundooplikatsioon? Selliseid uudseid lahendusi mis nüüd hiljuti on tekkinud arvatavasti siia ei tule ka ?
https://www.gerdhelp.com/
Oleks huvi sellise protseduuri kohta, kuna olen nüüd juba tarvitanud 3a esomeprasooli ja see aasta ühest tabletist jäi väheks ja juba pidin doosi tõstma 40mg peale päevas. Ma ei taha eluaeg neist rohtudest sõltuda ja ilma rohuta ma olla ei saa kuna see refluks on nii tugev, et kui ma rohtu ei võta ajab tugeva valu kohe rindkeresse ja isegi süües on neelata valus.
Mis võimalused mul üldse oleks, et sellest kurnavast haigusest vabaneda?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Antirefluksoperatsioon, kas siis Nisseni fundoplikatsioon või mõni muu variant on alternatiiv tablettide võtmisele. Neid tablette nimetatakse lühidalt PPI - prootonpumba inhibiitorid.(Nexium, Omep, Gasec jne.) Nende toimeks on mao happesuse alandamine. 40 mg päevas on täiesti tavaline annus. Operatsiooni puuduseks on mõnikord kaasnevad kõrvalnähud, mida inimesed taluvad erinevalt. Samuti võib operatsiooni järgselt tekkida retsidiiv - refluks tuleb tagasi. Seda esineb isegi kuni 50% opereeritutest, nii et nad peavad ikkagi sümptomite leevendamiseks samu tablette võtma hakkama.