Kui palju maksab väikse varba ambutatsioon ja kuhu pöörduda. 30.03.22 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Kui palju maksab väikse varba ambutatsioon ja kuhu pöörduda?
Nimelt muutub mu probleem järjest halvemaks.
Mu mõlema jala väikesed varbad keeravad sisse (teiste varvaste alla) nad on väga palju oma kuju muutnud ja paremal jalal on teisele varbale tekkinud liigliha/nahk kuna see surub koguaeg sinna vastu.
Olen juba nii muserdunud selle pärast, et olen nõus enda parema jala väiksest varbast üldse loobuma.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Sellise seisundi puhul on ka teisi võimalusi peale amputatsiooni. Selliseid operatsioone teevad ortopeedid. Operatsiooni eest tuleb Teil ise maksta juhul, kui Teil ei ole haigekassa kindlustust. Operatsiooni hind oleneb sellest, millist anesteesiast kasutada, Operatsioon ise võiks maksta kuskil paarsada EUR.- täpsem teave haigekassa hinnakirjas. Eri raviasutustel võivad isemaksmise korral hinnad ka erineda.