Sääreluu,peksemurd 29.03.22 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Mul on sääreluu,peksemurd nihketa.Emos öeldi 4 nädalat peab kips olema ja peale astuda ei tohi.Küsimus ,et millal tohib vaikselt hakata peale toetuma jalale?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Küsimus ortopeediline, mina vaid üldkirurg.
Kui Teil keelati peale astumine, siis peaks see minu arvates kehtima kuni kipsi eemaldamiseni. Edasi oleks soovitav ortoosi kandmine ja järk-järguline toetuskoormuse tõstmine. Täpsemalt võiks Teile seda öelda ortopeed, kes on Teie rö-pilti näinud.