Jala all muhk 18.02.22 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Emal tekkis jala alla muhk ja natuke tume laik käisime emos üeldi määrida ja pealt kraapida vähemaks .Määrisir ja kanna lifiga lihvisin nüüd aga tume laik suurem kas on õige või mida teha?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kirjelduse järgi võiks olla tegu konnasilmaga. Põhjus on muutunud/vales toetuspunktis, mis põhjustab naha paksenemist, Lisaks soovitatule oleks vajalik kanda ka tallatugesid, mis vähendavad survet haiguskoldele.