Nibu all on muhk 29.12.17 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere,olen 13 aastane poiss ja avastasin endal vasaku nibu alt väikese muhu,ei tea mis see olla võib,muhk on 1,5 cm suur ja ringikujuline ,muhk on kõva.Olen mures.Lugesin ,et see võib puberteedi eas esineda.
Muhk asub täpselt nibu all.Loodan ,et see ei ole rinnavähk.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Puberteedieas noormeestel rinnanäärmete suurenemine ja kerge valulikkkus on kaunis sagedane. See on seotud hormonaalse küpsemisega ja see kaob iseenesest. Võib kesta isegi mitu aastat. Kui teeb muret, soovitan näidata perearstile.