VALUD PÕLVE PIIRKONNAS 19.01.22 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Umbes kuu tagasi algasid valud paremas põlves, mille tuemusel olin sunnitud valtima põlve kõverdusi või siis vajaduse korral kükitada tegin seda röögatuste saatel. Paaril korral on jalg libestunud ja siis tundsin põlves tõeliselt teravat valu.
Hiljem valud liikusid kas sääre või reie lihastesse ja sedamoodi nad mu hinge piinava kas allpool põlve, põlves või siis põlvest kõrgemal. Öösiti on valusid harvem.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Tegemist ortopeedilise probleemiga, mina vaid üldkirurg.
Porbleem võib olla nn. degeneratiivses vigastuses kui ka väljakujunenud artroosis. Vaja oleks ortopeedi läbivaatust. Enne seda võiks teha rõ- filmi ja võimalusel ka magnetuuringu.