õla vigastus rangluu/akromion 05.01.22 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Isa on 83 aastane ja kukkus sügisel õlaga vastu kapinurka. Alguses oli paistetus ja verevalumid ja kohe tekkis ka õla peale üles kõrgem kühm. Mingi aja pärast kui kühm ei kadunud, saatis perearst EMO-sse, aga seal ei näidanud röntgen midagi??? Läks mööda ~3 kuud ja ikka on tal üleval see kühm (minu arust luu ots), mis vahest läheb ka alla ja siis tuleb uuesti üles ja aegajalt on ka valus, kuigi õlavart liigutada saab. Läksime uuesti röntgenisse ja nüüd anti selline vastus: rangluu distaalne ots paikneb acromionist kõrgemal - liigese vigastusele viitav leid. Veenvat luumurdu ei sedasta. Liigeses on kerged osteoartrootilised muutused.

Mida peaks tegema? Isa võtab veresuhkru ja rõhu rohtusid ning 2019 sügisel tehti talle TÜK-s kõhuaordi šuntimise op. (dr.Lieberg)

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Probleem ortopeediline, mina pelgalt üldkirurg.
Oleneb kui palju see vigastus Teie isa eluolu segab. Võimalik on operatiivne ravi aga kas ka tingimata vajalik. Peaksite konsulteerima ortopeediga.