ultraheli uuring 13.11.21 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere,kas see on normaalne et sapipõis on paksenenud kajarikka seinaga,mida tähendab neerus on tsüst,apisu neerudes pole,kas see halb pole,kas eesnääre peabki väike olema ja kaja vaene

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Sapipõie seina paksenemine võib tähendada põletikku - kuigi ainult selle põhjal kui kliiniline pilt puudub diagnoosi ei panna. Neerutüstid on paljudel inimestel - ravivajadus sõltub suurusest ja sellest, kas on vaevusi. Üldjuhul pole oluline. Eesnääre peabki väike ja kajavaene olema - suurenemine tekib aastatega ja võib põhjustada urineerimishäireid.