Leukoplaakiast tekkinud keele vähi tunnused 01.09.21 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tervist

Minule diagnoositi 1 aasta tagasi leukoplaakia.
Nimelt põskedesse tekkisid valged laigud..

Mulle anti mingi 1 väike antibiootikumi kuur ning sellega asi piirdus.

Lisaks nüüdseks on osaliselt ka kaetud keel leukoplaakiaga (Valged laigud keelel), pluss tunnen paar päeva juba kerget ebamugavuse tunnet keelel..

Vasakul poolel keelel nagu oleks tekkinud ärritus ja keel veidi tuim või keele lihas tuim/krampis veidikene..
Kas see on kasvaja või mingi suitsust tingitud keemiline ärritus?

Kas see on keele vähi tunnus?

Lisan manusena video.

Palun vastake võimalusel, sellest kõigest on tekkinud nii suur stress..

Lugupidamisega,

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Leukoplaakia tekke põhjust alati selgitada ei õnnestugi. Põhjuseks võivad olla: suitsetamine, tubaka närimine, karioossd hambad, viirusinfektsioonid. Kui need faktorid jäävad püsima, siis pikema aja jooksul, võib sellest areneda ka pahaloomuline haigus. Video vaadates minul küll pahaloomulise kasvaja muljet ei jää. Probleem ei ole üldkirurgiline, mistõttu sellel alal end eksperdiks ei pea.