Metallvarraste väljavõtmine jalast 26.08.21 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere. 2020 opereeriti parem jalg ja sisse pandi hulk metallvardaid-plaate. Dr Zjablov soovitas need nüüd lasta välja võtta üldnarkoosil. Aga see vabatahtlik,ei pea. Siiski sooviks neist lahti saada. Palun soovitage,kas nõustuda operatsiooniga? Häirib plaadi mühk põlve all/kõrval ja jalg endiselt tundlik ja "vilets"

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kui metall häirib, siis on mõttekas eemaldada. Operatsioon ei ole väga traumaatiline. Minu soovitus oleks operatsioniga nõustuda.