Valud vasakul pool põrna ümbruses 13.04.21 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere. Mul hakkasid tugevaid valud vasakul pool põrna ümbruses ja sellega kaasnevad ka minestamis hood. Mingi 5 a. Tagasi tehti ultraheli uuring ja öeldi et põrna on nirmust suurem ja kui valu ei tee on ok ja kui hakkab valu tegema peab uurima hakkama. Nüüd alates 2020 suvest Olen juba 6 korda haiglasse kiirabisse sattunud infarkti sümptomitega aga kõik on korras. Keegi nagu ei kuula mu probleemi. Vererõhk oli mul tavaliselt 123/82 midagi selliste aga nüüd on juba 100/72 , 96/64 . Asi on nüüd nii juba et ma ei saa pöörata ega kallutada vasakule poole,midagi teeb haiget seal. Minestamis hoogusid on nädalas mitu, vahel isegi 2-3 korda päevas. Tehti CT scan uuring kõik puhas korras midagi ei ole AGA leiti maksa küljes on midagi. Kui põrna ümbrusesse tuleb väga kuum põletav tunne , kohaselt on minestamis hoog sees.
Suus on mõru maitse,keel kipitab, muudab värvi kollane, valge,rohekas, geograafiline.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Teie kirjelduses ei ole mulle küsimust. Kui Te ootate minult diagnoosi, siis kahjuks pole see võimalik. Kui arstid, kes on Teid näinud ja tegelenud, pole midagi leidnud, siis minul ainult nende andmete alusel pole see ammugi võimalik. Ei saa välistada, et probleem on Teie närvisüsteemis.