Valu pärakus 11 aastane poiss. 06.04.21 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere! Minu pojal on juba üle aasta esinenud torkivaid valuhooge pärakus. Oleme käinud perearstil. Vaadatud ultraheliga ja ei mingit selgust. Lastearst lohutas , et seda esineb paljudel ja nii on. Valud on muutunud tihedamaks ja torked intensiivsemaks. See ei ole seotud soole tühjendamisega. See valu tuleb täiesti lampi ja laps röögatab. Me ei ole abi saanud ja ei oska ka kusagilt otsida. Kuhu võiksime pöörduda? Kas lastel oleks võimalik vaadata sealt seestpoolt?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Lastel on koloskoopia täiesti mõeldav teha. Reeglina tehakse seda narkoosis. Võiksite konsulteerida lastekirurgiga.