valu 01.04.21 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere, tahan teada kas asi on hull.
Valud algavad siis kui istun, söön ja liigun.
Valu on nabast kõrgemal ja nagu roiete kohal, vahepeal lõõb valu ka põlvedesse, selga, pähe ja paremale alakõhtu.
Valu iseloom on terav, tugev ja nagu suruks vms.
Valu on koguaeg.
Verenäidud olid korras (eelmine kuu sai tehtud).
Kas see võib olla seotud mu hüppeliigeste kulumisega vms?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

12 astasel hüppeliigese kulumine ei ole reaalne - ainult juhul kui on esinenud mingi tõsine trauma. Teie kõiki kaebusi siduda mandlioperatsiooniga ei ole võimalik. Samuti nii erinevates kohtades valu ühe põhjusega seletada ei oska. Kui vereproovid on korras, siis midagi väga hullu olla ei tohiks.