Rasvkoe infiltratsioon 31.10.18 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere, lugupeetud doktor! Käisin hiljuti Teie vastuvõtul seoses pidevate ja ravile allumatute uroinfektsioonidega, kahtlusega soole fistlile. Määrasite MRT kõhust ja vaagnst ning teatasite, et fistlit ei leitud. Rohkem ei osanud ma tol hetkel telefonis küsida, kuid nüüd lugesin, et MRT- uuringul oli nähtud, et sigmasoole ja põie vahel nii vasakul kui paremal pool on kuni 2, 5 cm rasvkoe infiltratsioon, kus ka minimaalselt vedelikku, siis tahaksin küsida, millest selline leid ja kas see vajab edasi uurimist-tegelemist-ravi ja millise arsti juures või taandub see kuidagi ise?
Kuna sooles endiselt, isegi keedetud vee joomisest tohutud gaasid, puhitused, nii vaagnas kui ka külgedel sageli kipitav valu, siis tekkis sellisest MRT leiust mure. Kolonoskoopia tehtud 2018. aprill, mis siis oli korras. Tänud, kulla tohter, kui saate aega vastata! Parimat Teile soovides murelik patsient

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

MRT leius on see vaid kirjeldus, mis kliinilist tähendust ei oma. Seda eraldi ravida pole vaja.