Küsimus nabasonga kohta 18.11.20 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere

Olen Teilt paar korda küsinud nabasonga kohta.
Külastasin kirurgi viimati esmaspäeval ja minu songa katsudes ütles ta, et peensool on songakotis sees.
Tahtsin üle küsida, on selles midagi ohtlikku või tasub sellest lihtsalt mööda vaadata?
Kirurg ise küll sellest midagi rohkem ei rääkinud ega andnud rohkem juhiseid.

Küsin veel, kas 2-4 päeva järjest kestev pidev pakitsustunne või tuikamine koos pideva surumistundega nii songas kui songa ümbruses võib mingitpidi ohtlik olla või on see lihtsalt selle seisundiga kaasnev paratamatus? Lisaks kaasnevad valusähvatused.

Mul on olnud suuremaid valuhoogusid, millega olen 4-5 tundi pikali olnud, aga viimasel ajal on probleemiks pidev surumistunne koos tuikamise või pakitsusega, harvemini terve öö kestev valu ja ka see, et ükskõik millise haigestumise (ka kerge külmetuse puhul) puhul hakkab song kohe valutama. Tavalised on igapäevased valusähvatused või pakitsused.

Tänan.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Peensool songakotis võib pitsuda, mis on eluohtlik seisund ja vajab kohest kirurgilist sekkumist. Minu soovitus Teile oleks plaanilises korras teha songaoperatsioon.