Kõhu valu 19.10.16 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere,

Ca 2 kuud tagasi hakkas mul ülakõht valutama. Tänaseks on valu suuremaks läinud. Algselt valutas kolmnurgas ja natuke allpool kolmnurka, hiljem kiirgus valu vasakule roidekaare alla ja nüüd juba valu paremal roidekaare all ja lööb vöökujulise valu. Keele peal on valge katt, õhtuti püüan seda vähendada ja tunni aja jooksul on katt tagasi. Kõrvetama hakkas ( kasutan Nexiumit) ja tulevad röhitised. Septembris käisin ka EMOs kus tehti kõhukoopa UH , see oli korras. Vereanalüüsid;
ALAT 29
AMYL ALFA 79
ASAT 19
Billirubiin seerumis 9,6
C_reaktiivne valk seerumis 4
Lekotsüüdid veres 10,8
Erütrotsüüdid veres 4,42
Hemoglobiin veres 144
Hematokrit 41,7´
MCV 94,3
Mchc 345
mch 32,6
rdw 12,3
Trombokrit 0,20
Lipaas seerumis 68
Naatrium seerumis 141

Ja ma ei saa aru, valud on nii kohutavad. Kui söön midagi on valu talumatu, kui ei söö on valud rohkem talutavad.
Paberile on pandud KROONILINE GASTRIIT ( küsimärgiga ).
Kevadel diagnoositud biliaarset gastriiti. Mis tähendab Biliaarne ?
Kas siis tõepoolest jääbki mul see korduma ? Ei jõua enam EMO vahet joosta. Perearstil käidud ja mitte midagi.

Tänud vastamast!

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Te oma uuringutes ei maini gastroskoopiat, mis tuleks kindlasti ära teha. Biliaarne gastriit tähendab sapi poolt põhjustatud mao limaskesta põletikku. Normaalselt satub sapp seedetrakti kaksteistsõrmiksooles ja makku ei peaks sattuma. Funktsionaalsete häirete või ka soolepassaazi takistuse korral toimub sapi liikumine vastupidises suunas. mao limaskest pole aga sapiga harjunud ja sellele järgnebki nn.biliaarne gastriit.
Lootust ei maksa kaotada - kui haigusele pole jälile saadud, tuleb edasi uurida.