Maovähendus operatsioon 06.07.20 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere
Olen abitus seisus. Nimelt olen 21aastane pikkus on 172cm ja kaal 120. Jah ma olen tugevalt ûlekaaluline. Olen proovinud nii toitumiskavasi erinevaid ,olen kãinud ka toitumisnõustaja juures. Aga kõik asjata. Mul on ka juba diagnoositud teise astme diapeet. Kogu kehakaalu tôus hakkas peale ajukasvaja operatsiooni aastast 2015. Mul on olnud kaks kasvajat. Olmusagara halvaloomuline kasvaja. Ja munasarja halvaloomuline kasvaja. Ja günekoloog ûtleb alati läbivaatusel ,et maks keskmisest suurem. Kas nüüd vôiks hatakata môtlema maovähendus operatsioonile?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Peaksite nõu pidama onkoloogiga, kes Teie kasvajatega on tegelenud ja endokrinoloogiga. Kõrvalt, Teie haigustest täit ülevaadet omamata, pole võimalik nii radikaalseid soovitusi anda.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Üldkirurgia

maolukusti?

Tere!

Kas maolukusti on sama,kui maovähendus op?
Kui ei ole,siis milleks ja kellele seda tehakse`?

Jään ootama peatset vastust!

Tänan

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Ei saa küsimusest aru. Maovähendus on operatsioon, maolukusti on anatoomiline struktuur, ladina keeles pylorus - seega need ei ole üks ja seesama.

Loe edasi

maovähendus

Tere. Küsimus kui mulle tehakse maovähendus operatsioon, kas haigekassa tasub selle,või tuleb tasuda endal !
Olen täitnud vastava ankeedi,kus vastuseks oli,et mulle on põhjust teha .

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Maovähendusoperatsioonidele on kaunis pikk järjekord, kui tahata, et maksaks haigekassa. Mina ise selliste operatsioonidega ei tegele, mistõttu täpselt Teie kohta ei oska öelda. Peaksite pöörduma sellise ...

Loe edasi

Maovähendus

Mind on ootamas ees 9.oktoobril maovähendus operatsioon. Tahan küsida, millal pärast operatsiooni võib astuda sugulisse vahekorda, või sellega ei kaasne mingeid piiranguid?

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Peale operatsiooni sellele tegevusele üldiselt piiranguid ei tehta. Peale operatsiooni, kui enesetunne pole kindlasti väga hea, siis selleiseid mõtteid reeglina ei tekigi. Enesetunde paranedes tekivad ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: