Maovähendus 28.09.14 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Mind on ootamas ees 9.oktoobril maovähendus operatsioon. Tahan küsida, millal pärast operatsiooni võib astuda sugulisse vahekorda, või sellega ei kaasne mingeid piiranguid?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Peale operatsiooni sellele tegevusele üldiselt piiranguid ei tehta. Peale operatsiooni, kui enesetunne pole kindlasti väga hea, siis selleiseid mõtteid reeglina ei tekigi. Enesetunde paranedes tekivad ka muud vajadused ja üldsielt siis ongi õige aeg - igaühel individuaalne. Ca 10 - 14 päeva võiks kasinalt siiski elada.