Kapillaarid 03.11.04 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tervist

Olen 33 aastane naine ja minu mureks on peenikesed veresooned jalgadel. Viimase raseduse ajal tekkis eriti palju peeniksesi versooni jalgadele, ning need on sinna pidama jäänud. Tundub, et neid peenikesi veresooni tuleb aina juurde. Oleksin väga huvitatud sellest , kuidas neid ära saada ja kui ei saa, siis kuidas neid vältida, et neid enam juurde ei tuleks.

Ettetänades

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Tegu on nähtavate nahasiseste väikeste veresoontega. See ei ole haigus, rohkem kosmeetiline probleem. Sellega minu teada nn.riiklikus meditsiinis ei tegeleta. Abi võib saada eraasutustes, üks oleks näiteks "Vitaclinica", aga ilmselt ka mujal. Profülaktikat minu teada nende tekke vastu ei ole, võib olla dermatoloogid teavad.