kips jalal 23.02.20 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere,

mul on selline mure et kaisin tana karkudega oues aga kips mis oli soki sees sai vihma ja nuud on ta pehme! kas ta kuivab ise ka nuud ara või pean laskma uue panna?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kipsi ülesanne on vigastatud koha liikumatuks muutmine. Kui kips sai märjaks ja peale kuivamist ta seda funktsiooni enam ei täida ja jalg loksub sees, peaks tegema uue kipsi. Pidage arstiga nõu - äkki piisab ka ortoosist.