Ortoos pöialuule 28.05.15 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Kas pöialuule on olemas ortoose? Labajala ortoosidest on küll palju hüpeliigese ja hallux valguse ortoose, kuid pöialuule ei ole silmanud. Kas on üldse võimalik "poolel teel" kips asendada ortoosiga pöialuu murru korral? Ja kas jalale toetumiseks on septsiaalset jalatsit ortsoosi kandmise ajaks?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Ega ortoos ja kips üksteist siiski ei asenda. Igal konkreetsel juhul saab otsustada, kumb on otstarbekam. Peate pöörduma ortopeedi poole, mina olen üldkirurg.