Suguelundi peal olev valulik muna 13.12.19 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere!
Leidsin paar päeva tagasi enda suguelundi pealt (häbemekink) naha alt suure muna (läbimõõduga ca 1cm) ja see on valulik, kui seda katsuda ja tuikab ka peale katsumist. Mõned kuud tagasi oli mul samasugune muna jala peal, see eemaldati operatsiooni käigus. Mis ma tegema pean ja kuhu ma pöörduma peaksin? Panin naistearsti juurde aja, aga aeg on alles kuu aja pärast.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kuna Teie arvates on moodustised sarnased, siis on need ilmselt sama päritolu ja ka ravi võiks olla analoogne. Soovitan pöörduda sama kirurgi poole, kes Teile eelmise operatsiooni tegi. Temal on ilmselt teada ka esimesel operatsioonil eemaldatud preparaadi histoloogiline uuring.