Jala valu 04.11.19 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere!
Maikuus tagurdas mulle kõnniteel kaubaveok otsa. Vasak jalg sai kõige rohkem vigastada (Lahtine jala lodiluumurd,Lahtine mediaalse [keskmise] talbluu murd). Tehti naha siirdamist. Sellest taastusin augusti kuuks (jalg valutas mõõdukuse piirides). Septembri esimesel nädalal hakkas jalg hullemini valutama ( valu oli nii tugev, et silme eest kadus lausa pilt eest) ja oli 2 esimest nädalat. Ortopeedi vastu võtul käisin, saatis ENMG- uuringule. Uuringu vastused ( Esineb raskes astmes aksonotmeesi faasis n. peroneus superficialise ja profunduse kahjustus hüppeliigese nivoolt vasakul). Konsulteeris ka plastikakirurgiga, tema saatis MRT (uuring on alles nädala pärast).

Minu küsimus on teile selline: 2.nädalt tagasi läks jalg veel hullemaks kui ennem oli, tugev jala valu sääre välis küljes (kaasneb pea pööritus ja pildi kadumine),ei saa jala peale enam peagu üldse toetadagi (liigun igalpool karkudega ringi). Valuvaigistid pole semptembrist saatis enam aidanud. Kas selline asi on normaalne, minu olukorras?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Normaalne see pole kindlasti - ükski trauma ja selle tagajärjed pole normaalsed. Samas tekkinud vigastust olematuks ei tee. Ilma Teid nägemata ei ole mul võimalik midagi täpsemalt öelda.