Sapirefluks makku 21.10.19 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere,

Mulle tehti vaevuste põhjal ösofagogastroduodenoskoopia millega tuvastati maolukutikoopas krooniline atroofiline gastriit ning maokeha krooniline pindmine gastriit, sapi refluksiga makku.
Enesetunne läheb järjest kehvemaks, algas suukuivusega, suu limaskestade, igemete, keele terava kipitusega. Söömine tekitab vaevusi sest siis hakkab eralduma kipitavat gaasi alt üles, lisaks eelpool kirjeldatule jõuab kipitus ka ninna ja silmadesse. Gastroenteroloog ütles kui tabletid ei aita siis pöörduge kirurgi poole. Kuidas saab kirurg siin aidata?

Tervitades

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kirurg saab aidata refluksi korral maost söögitorru, kuid sapirefluksi kaksteistsõrmiksoolest makku kirurgiliselt ei ravita. Sellele tuleb leida siiski medikamentoosne ravi.